2023 |
2024 |
- Dorota Gumienny
- Stowarzyszenie FIGHT CLUB KNURÓW
|
|
2021 |
2022 |
- Marian Szczygieł
- Rejonowe Koło Pszczelarzy w Knurowie
|
- Marek Steiman
- Fundacja Gram Kibicuję Pomagam
|
2019 |
2020 |
- Teresa Bochenek
- Koło PTTK TRION
|
- ks. dr Piotr Larysz
- Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie
|
2017 |
2018 |
- Adam Sobierajski
- Klub Sportowy SPARTAN
|
- Tomasz Michalski
- Stowarzyszenie Sportowo - Rekreacyjne Akademia Piłki Nożnej w Knurowie
|
2015 |
2016 |
|
- Krystyna Dziedzic
- Miasto Kazincbarcika
|
2013 |
2014 |
|
- Maria Grzelewska
- Rodzinny Ogród Działkowy im. ks. Dzierżona w Knurowie
|
2012 |
2011 |
- Krzysztof Skowroński
- Krystyna Szumilas
- Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki w Knurowie
- Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Feliksa Michalskiego z siedzibą w Knurowie
|
- Marian Grzymski
- Ochotnicza Straż Pożarna "Szczygłowice"
|
2010 |
2009 |
- Mieczysław Gołąb
- Grzegorz Nocoń
- Eugeniusz Pajączek
- Stanisław Rudzki
- Stanisław Stępień
- Miejska Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w KnurowieMiędzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność"
- KWK "Knurów"
- Polski Związek Wędkarski
- Koło nr 28 Knurów
|
- Stanisław Bogumił
- Krzysztof Gołuch
- Bogdan Litwin
- Piotr Stachurski
- Ochotnicza Straż Pożarna "Knurów"
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
- Zespołu Opieki Zdrowotnej w Knurowie
|
2008 |
2007 |
- Ks. Jan Buchta
- Rudolf Kasza
- Urszula Krawczyk
- Franciszek Nosiadek
- Tomasz Reginek
- Konrad Sobieraj
- Miejska Szkoła Podstawowa Nr 7 w Knurowie
- Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Szczygłowice
- Zakład Cieplny w Knurowie
|
- Roman Buchta
- Ks. Stefan Gruszka
- Ireneusz Przywara
- Helena Soppa
- Karol Tunk
- Edward Wosz
- Orzesko - Knurowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Knurowie
- Zakład Robót Ziemnych, Rekultywacyjnych i Budowlanych CONTERRA
- Spółdzielnia Mieszkaniowa "Knurowianka"
|
2006 |
2005 |
- Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie
- Kompania Węglowa S.A. Oddział KWK "Szczygłowice" z siedzibą w Knurowie
|
- Krystian Cyprys
- Czesław Nowak
- Bogusław Szyguła
- Rejon Polskiego Czerwonego Krzyża w Knurowie
|
2004 |
2003 |
- Jerzy Pogocki
- Zespół Szkół im. Ignacego Paderewskiego w Knurowie
- Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Knurowie
|
- Jerzy Dudek
- Kompania Węglowa S.A.
Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów" w Knurowie
- UPOS System Sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie
|
2002 |
2001 |
- lek. med. Konstanty Zakrzewski
- Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr Floriana Ogana
|
- Marian Płaszczyk
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo - Usługowe "Komart" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Knurowie
|
2000 |
1999 |
- Eugeniusz Mehlich
- Chór Kameralny "Slavica Musa"
- Zespół Folklorystyczny "Wrazidloki" im. Czesława Jasicy
|
- Augustyn Paczuła
- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Oddział Miejski Knurów
|
1998 |
1997 |
- Ośrodek dla Niepełnosprawnych w Knurowie - Warsztaty Terapii Zajęciowej Knurów ul. Szpitalna 29
- Spółka z o.o. "Energotechnika" w Knurowie
|
- Stefania Grzegorzyca
- Orkiestra Dęta KWK "Knurów"
|
1996 |
1995 |
- Herman Hojka
- Stowarzyszenie Pamięci Tragedii Śląskiej 1945 r.
|
- Chór "Schola Cantorum"
- Górniczy Klub Sportowy "Concordia" Knurów
|