Szanowni Państwo,

na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 294). Wprowadzone zmiany poszerzają krąg beneficjentów oraz ułatwiają świadczenie nieodpłatnej pomocy w stanie epidemii.

 

W związku z uchyleniem ust. 2 w art. 3 i nowelizacją art. 4 ust. 1 ustawy, nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

 

Ponadto dodatkowo bezpłatne porady prawne są oferowane w ramach zorganizowanej przez Rzecznika małych i średnich przedsiębiorców akcji #RatujBiznes. Jest to akcja informacyjno-organizacyjna, w której Rzecznik informuje przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach zwrócenia się o pomoc, wsparcie, ulgę lub zwolnienie w sytuacji różnorakich należności publicznoprawnych.

 

Na stronie www.rzecznikmsp.gov.pl w zakładce #RatujBiznes, udostępniona jest lista kancelarii prawnych i podatkowych, które nieodpłatnie pomagają mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przygotować i złożyć odpowiednie wnioski w powyższym zakresie.

 

W załączeniu informacja.

 

Poniżej link do portalu Darmowej pomocy prawnej.

 

https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl

 

Powrót

Załączniki

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Porady prawne, porady obywatelskie dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta Knurów
Informację opublikował:Lidia Labocha-Kozar
Data publikacji:02.06.2020 14:17
Wytworzył lub odpowiada za treść:
Data na dokumencie:Brak
Informację aktualizował:Lidia Labocha-Kozar
Data aktualizacji:Brak